خودکار چگونه اختراع شد ؟
فوریه 3, 2017
نمایشگاه
نمایشگاه وجشنواره بسوی مهر
سپتامبر 20, 2017

چگونه خودکار مورد نیاز خود را بشناسیم تا بهترین انتخاب را انجام بدیم

امروزه یکی از پرمصرف ترین ابزار نوشتن انواع خودکارها، خودنویس ها و روان نویس ها است. اما چقدر از آن ها اطلاعات داریم؟

شاید امروزه کمتر کسی باشد که در جیب یا کیف خود خودکار یا روان نویس نداشته باشد. یکی از ملزومات این روزهای بشر خودکار است که تقریباً همه جا کاربرد دارد. اما امان از برخی خودکار ها، پس دادن جوهر، ننوشتن، کم رنگ شدن و … که همیشه در مواقع حساس انسان را آزار می دهد.

 

انواع خودکار

 

در دسته بندی کردن خودکار ها می توانیم آن ها را به دو دسته نازک نویس و معمولی تقسیم کنیم، اما همین نازک نویس ها و معمولی ها به چندین مارک مختلف تقسیم میشوند! آنقدر تنوع مارک در بازار وجود دارد که شاید ذهن خریدار را کاملاً گمراه کند.

خودکار های معمولی ۱٫۰

جدیدترین مارک این روزهای بازار خودکار خوب صدف می باشد، محبوبیت این خودکار فقط و فقط به دلیل ایرانی بودن و روان بودن جوهر آن و تکنولوژی پیشرفته به کار رفته در سر خودکار است. اما جالب است بدانید بسیاری از خودکار ها را فقط و فقط بر اساس متراژ نوشتن قیمت گذاری می کنند.

پیشنهاد ما به شما استفاده از سه مارک جدید خودکار با نام های صدف، رها و سویتاپ است. شاید از لحاظ قیمتی کمی پایین باشد ولی از لحاظ کیفیت و روانی قابل رقابت با نمونه های خارجی بازار با نوک ۱٫۰ هستند و اما فرق عمده آنها با سایر خودکارهای موجود در بازار آن است که این خودکارها تولید ایرانی محسوب می شوند .

خودکار های نازک نویس ۰٫۷

خودکار های خوب نازک نویس چند سالی است که در بازار محبوبیت زیادی پیدا کرده است، اما جالب است بدانید که در بازار هیچ خودکار نازک نویسی را پیدا نمی کنید که کیفیتی مشابه خودکار های معمولی داشته باشد، یکنواختی جوهر در تمامی این خودکار ها به صورت واضح مشهود است.

اما پیشنهاد ویژه به آن هایی که از خودکار های نازک نویس استفاده می کنند، خودکار ۰٫۷ صدف (مدل کریستال) است  که علاوه بر ظاهری بسیار شیک و زیبا کیفیت بالایی نیز دارد.

 

روان نویس ها

روان نویس ها با خودکار خوب تفاوت دارند و بیشتر در نوشتن چک و اوراق بهادار و سند ها استفاده میشود. این دسته از نوشت افزار ها به دلیل وجود جوهر مایع خود همیشه مشکل ساز بوده اند و پس دادن جوهر آن در جیب یکی از موضلات بزرگشان بوده است..

باید بدانید قیمت خرید این روان نویس در بازار امروز بین ۲ تا ۲۵۰۰ تومان است ، به شما قول می دهم اگر به سراغ چند لوازم تحریری در محل خود بروید هیچکدام یک قیمت واحد برای این خودکار به شما نمی دهند ، پس اسیر چرب زبانی فروشنده نشوید.

چند نکته

  • قبل از خریدن خودکار حتما به نی خودکار توجه کنید و دقت داشته باشید جوهر خودکار حتماً باید شفاف باشد.
  • از خرید خودکار هایی که جوهرشان معلوم نیست خودداری کنید.
  • قبل از خریدن خودکار، با کشیدن خط ممتد و دورانی یکنواختی خودکار را چک کنید که بعداً به مشکل نخورید.
  • هیچ وقت بیشتر از ۴ هزار تومان برای هیچ خودکاری هزینه نکنید. مطمئن باشید قیمت خرید بهترین خودکار در بازار بیشتر ۳ هزار تومان نیست.

 

6,457 total views, 1 views today

پاسخی بگذارید

رفتن به نوار ابزار